Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez początkujących nurków?


wykłady dotyczące nurkowania

Artykuł dodany przez diver

Niektórzy z początkujących nurków chcieliby opanować tę umiejętność raz dwa. Tymczasem okazuje się, że nie zawsze tak się da. Warto przed wziąć udział w wykładach dotyczących nurkowania dla początkujących. Instruktor wyjaśni i rozwieje wątpliwości w wielu ważnych kwestiach. Warto wybierać miejsca, gdzie czujemy się bezpiecznie oraz nasze umiejętności nurkowe pozwalają na nieinwazyjne zanurzenie się w wodzie.

Jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas nurkowania?

W czasie wykładów dotyczących nurkowania dla początkujących dowiemy się, że należy wybierać tylko sprawdzone miejsca, gdzie wiemy, co nas czeka. Powinniśmy być także spokojni i zrelaksowani tak, aby nie przegapić żadnych niepokojących objawów. To, co istotne to fakt, że nurkować powinniśmy zawsze z co najmniej jedną osobą, z którą nawzajem będziemy się obserwować, czy nie dzieje się coś złego. Warto wcześniej zaplanować czas oraz przewidywaną trasę, by w razie czego móc szybko dotrzeć do miejsca zbiórki.

Czego potrzebujesz żeby zacząć nurkować?

Choć nurkowanie to sport przyjemny, należy pamiętać o niezbędnym ekwipunku. W jego skład wchodzi: maska, płetwy, rurka oraz skafander. Warto mieć ze sobą także nurkowy komputer, butlę z tlenem, automat oddechowy, czy specjalne buty. Pamiętajmy, by nie czekać do ostatniej chwili, aż tlen będzie się kończył. Mogą wydarzyć się różne sytuacje, warto pamiętać o nich w czasie wykładów dotyczących nurkowania dla początkujących.


19-05-22

Wpisy dotyczace artykułu