Snorkeling przygoda życia!


czym jest snorkeling

Artykuł dodany przez diver

Rozpoczęło się kalendarzowe lato, więc dużo osób zastanawia się jak ciekawie spędzić wolny czas. Jeżeli jesteś wielbicielem pływania lub interesuje cię świat głębinowy, ten sport będzie właśnie dla Ciebie! Nie czekaj więc i przeżyj swoją pierwszą podwodną przygodę! W poniższym artykule dowiesz się, czym jest snorkeling.

Snorkeling - co to jest?

Nazwa snorkeling pochodzi od angielskiego słowa snorkel oznaczającego fajkę. Jest aktywnością fizyczną polegającą na zanurzaniu się w wodzie. Uważa się, że jest odmianą nurkowania dla początkujących. Główną różnicą jest to, że pływa się po powierzchni wody, z zanurzoną głową. Powietrze czerpane jest za pomocą specjalnej maski z rurką. Główny cel sprowadza się do obserwacji podwodnego krajobrazu.

Jak zacząć snorkeling?

Do rozpoczęcia tej aktywności potrzebne są nam odpowiednie warunki oraz sprzęt. Idealnym miejscem do snurkowania będzie niewzburzona woda. Ważne jest więc aby pływać przy dobrej pogodzie, która nie ograniczy nam widoczności. Przed rozpoczęciem należy zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt oraz dodatkowe akcesoria.

W inwentarzu powinny się znaleźć między innymi:

  • maska wraz z fajką do oddychania,
  • płetwy lub obuwie ochronne,
  • kombinezon lub specjalistyczna koszulka do pływania,
  • pianka do nurkowania,
  • latarka,
  • pojemniki wodoszczelne.

Snorkeling - dla kogo?

Snurkowanie przeznaczone jest dla wszystkich osób. Jest bezpiecznym sportem również dla najmłodszych dzieci. Aby dobrze się bawić, nie trzeba być doskonałym pływakiem. Jedną z zalet jest cena sprzętu, która jest znacznie mniejsza od tej do nurkowania. Podstawowe przybory do snorkelingu są lekkie i o małych rozmiarach. Nie ma problemu więc z przetransportowaniem sprzętu dla całej rodziny. Ten rodzaj aktywności szczególnie powinien zainteresować osoby, które chciałyby na własne oczy zobaczyć, co skrywa podwodne życie.


01-06-22

Wpisy dotyczace artykułu