Jakie umiejętności powinien posiadać instruktor nurkowania?


szkolenia instruktorów nurkowania

Artykuł dodany przez diver

Nurkowanie to przydatna umiejętność, która nie dość, że może być zawodem, to i również zwykłą pasją. Są grupy osób, które gromadzą się wokół nurkowania i próbują bić różnego rodzaju rekordy w głębokości zanurzania się pod wodę. Trzeba powiedzieć, że nurkowie są grupą bardzo potrzebną, bo przecież takie umiejętności mogą pozwolić na uratowanie czyjegoś życia. Aby więcej dowiedzieć się o umiejętnościach instruktora nurkowania, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jakie są wymagania by zostać instruktorem nurkowania?

W pierwszej kolejności trzeba mieć sporo determinacji. Nie można jednak zostać instruktorem nurkowania bez ukończenia określonych kursów. To akurat wymaga opłacenia takich kursów, a koszt ich jest niemały. Szkolenia instruktorów nurkowania kosztują 5000 zł - to jest cena kursu IDC oraz kursu instruktora EFR.

Szkolenia instruktorów nurkowania – część praktyczna

Jeżeli chodzi o same szkolenia, to polega ona na pływaniu na basenach oraz wodach otwartych. Warto dodatkowo mieć ze sobą swój sprzęt, a a sam czas trwania praktycznej części takiego kursu to przeważnie mówimy o tygodniu, może 1,5. Jest to uzależnione od programu kursu.

Jak zostać instruktorem nurkowania?

Nie ma łatwiejszego sposobu, aby zostać instruktorem nurkowania jak ukończeniu kursu. Jest to ogromnie istotne, chociaż trzeba wcześniej ukończyć też teorię, więc to nie jest tak, że tylko pływa się na wodach. Są to testy sprawnościowe w wodzie, potem również z maską, ale też z teorii fizyki, fizjologii czy też sprzętu nurkowego. Jest to naprawdę niełatwy egzamin, ale jego ukończenie daje spore możliwości.


21-04-22

Wpisy dotyczace artykułu